Жили собі Дідусь та Бабуся. І одного разу з’явився в них Віслючок.  Бабуся про нього дбала, а Дідусь таку гарну підкову для нього зробив… на щастя. Та коли настав час Віслюкові подбати про своїх господарів, він вирішив піти від них та знайти собі волю. 

Вистава «Чарівна скрипка», за мотивами ромських народних казок, розповідає нам незвичайну історію маленького ромського хлопчика Лекса, який кинув виклик злій чаклунці Маруні. П'єсу поставлено так, що глядач дізнається про низку ромських традицій та звичаїв, про які він раніше, напевне, не здогадувався.

    Містична постать козака Мамая живе у легендах і народних картинах України зі стародавніх часів. Наша вистава є першою і оригінальною спробою в театрі ляльок, створити життєву історію цього персонажу, спираючись на народні легенди та пісні.

На невеличкій фермі живе дуже невихований кіт, який вважає себе поважним господарем. Він не звертає увагу на інших та не шанує їх. Одного разу мешканці цієї ферми вирішили його провчити….

  Друзі, ми впевнені, що всі ви знаєте баранчика Шона з відомого англійського мультика, і навіть, мрієте з ним подружитися. Для вас приємна новина - у Херсонському академічному обласному театрі ляльок з’явився його рідний брат – баранчик Бен!

 

Маленьке, довірливе кошеня на ім'я Гав подружилося із песиком, який не пам'ятав свого імені. Удвох вони  вирушають на його пошуки,  хоч дорослий Кіт попереджав їх про неприємності. Друзів не злякав навіть великий, недоброзичливий Пес, який дуже не любитв непроханих гостей!

Вистава «Різдвяна історія про Лускунчика і Марі», створена за мотивами відомої казки Е.Т.А. Гофмана «Лускунчик та мишачий король». Глядач побачить цікаву історію хороброго Лускунчика, маленької Марі та підступної Мишильди.  

До вистави «Їжачок-Хитрячок» увійшли три казочки І.Франка, які найбільше відповідають смакові дітей від 5 до 12 років. Вони заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи. Вистава музична, з яскравими ляльками, які створені з предметів народного побуту. 


У яскравій, музичній, динамічній та трохи розбишацькій виставі існує серйозна проблема - невіри у зміну людини на краще. Треба вміти давати людині шанс на виправлення. Врешті, у кожного з нас в серці є добро, і  головним залишається те, щоб побачити це та відчути. Адже,, хороші друзі дістаються лише тому, хто сам вміє бути хорошим другом!  

Захоплива вистава для дітей з яскравими чарівними перетвореннями, музикою та пригодами, розповідає про найсильнішого богатиря Котигорошка та найхитрішого і найпідступнішого Змія. Багато зла приніс людям Змій, багатьох одурив і перехитрив, багатьох в полон забрав, і ніхто не міг його подолати. Якось підступний Змій знову напав на людей і викрав найкрасивішу та найсміливішу дівчину Галю. Але  виросла в полі чарівна горошина, з’їв її звичайний хлопчисько і раптом перетворився на богатиря, якого стали звати  Котигорошком. Вирушив богатир у дорогу, щоб перемогти Змія, щоб врятувати Галю.

По дорозі до Змієвого царства Котигорошко пройшов багато випробувань, багато чому навчився і знайшов справжніх друзів. А як вдалося Котигорошку подолати Змія та врятувати Галю - маленькі глядачі дізнаються із нашої казки.

Носоріг та Жирафа дружили, не дивлячись на те, що були зовсім різними: у Жирафи була довга шия, а у Носорога – коротка. Маленька Мавпа посварила друзів. Ті, аби помиритися, вирішили звернутися до лікаря Марабу, аби він змінив довжину шиї кожного. Так, думали друзі, їм буде краще. Але коли у Жирафи стала коротка шия, а у Носорога – довга, вони визнали, що зробили помилку і зовнішній вигляд для дружби нічого не означає. Головне – залишатися самим собою.

Ця вистава навчить дітей розуміти, що всі ми різні на цій Землі.


У цьому незвичайному концерті беруть участь понад  40 різноманітних ляльок. Казкові персонажі виступають з оригінальними пародіями на естрадних виконавців.

 У нас танцюють вальс чарівні метелики, співають полунички і вишеньки-сестрички, майстерно б'є чечітку осел Остап Ословський - "Золоте копитце". Ви будете підспівувати австралійському Страусу. Світ фокусів відкриє для Вас Алікар Каркарян, а всіма улюблена провідниця порадує Вас своїм хітом.

 Ведучий програми - герой багатьох казкових історій, веселий Коник - Кузьма Сверчков.

Новий погляд на одну з найвідоміших казок Г.Х. Андерсена.

Зворушлива, лірична історія про гидке каченя, яке перетворилося на прекрасного лебедя.

Чудова, прекрасна музика П.І. Чайковського створює атмосферу ніжності. Яскраві, барвисті декорації і оригінальне режисерське рішення допоможуть Вам запам'ятати цю виставу.

Ми представляємо одну з найбільш казкових історій Ганса Христіана Андерсена. Це історія про маленьку дівчинку -Дюймовочку, яка з'явилася на світ в бутоні прекрасної квітки. У неї добре серце, і їй треба буде пройти великі випробування, щоб стати щасливою.

Ця казка про маленького беззахисного зайчика, за яким полюють Вовк і Лисиця. Але в один прекрасний день він купує у тітоньки Сороки Чарівний корінь. І з цього моменту з ним починають відбуватися справжні чудеса. І Вовк і Лисиця пошкодували, що зв'язалися з винахідливим зайчиком. Таких смішних чудес, що відбуваються з ними, ще не було ні в одній відомій казці.

Вистава «Карлик ніс», в основі сюжету якого покладена одна з найвідоміших казок німецького письменника Вільгельма Гауфа. Ця казка про те, як зла чарівниця зачарувала дівчинку Гретхен і хлопчика Ганса за те, що вони посміялися над нею. Дівчинку вона перетворила на гуску, а хлопчика в потворного карлика. Але вічна сила любові і дружби допомагає героям розсіяти всі злі чари.

Вистава «Кіт у чоботях» за мотивами казки відомого дитячого письменника Шарля Перро. Історія про кота, який дістався у спадок одному з трьох синів купця, який мав всього два чобота, хитрий розум і високу мету. І цей спритний кіт допоміг своєму господарю познайомитися з Королем, перемогти людожера і одружитися на прекрасній принцесі.

Запорізьке козацтво подарувало світові цілу плеяду видатних вождів, які мужньо протистояли іноземним загарбникам. Найяскравіша постать серед них – кошовий отаман Іван Сірко. Ще за життя його ім’я було оспіване в думах та піснях, увійшло в легенди, стало символом не тільки запорізького козацтва, а й усього волелюбного духу українського народу.

Давно це було чи не дуже, а виросло в одному лісі – музичне дерево. Зупиниться якось мандрівник під деревом відпочити, або лісові жителі влаштують хоровод під ним – для усіх в дерева знайдеться своя мелодія. Одним мандрівникам,  колискову заграє, і ті засинали, а іншим веселу дискотеку . Але несподівано прийшла у ліс біда …….. Один жадібний чоловік, вирішив дров у тому лісі нарубати.

Це історія про маленьку і дуже примхливу принцесу. Король балував її як міг, але її капризам не було кінця. Та одного разу вона зустріла прекрасно юнака, якого полюбила всією душею, але він був простий свинопас. І одного разу в подарунок вона отримала прекрасну троянду і живого солов'я. З цього моменту життя принцеси змінилося.

Це весела музична казка про те, як маленьке мишеня Мицик, що жив в старій шафі, зустрічає кота на ім'я Кицик. Стара шафа стає замала для двох героїв, і вони починають боротися один з одним, але в ході боротьби виявляється, що у них, таких різних зовні, багато спільного в душі. Два непримиренні ворога стають друзями.

Дуже цікава та незвичайна вистава «Снігова королева» - за мотивами всім вам відомої казки Ганса Христіана Андерсена. Це історія  про справжню дружбу, відданість і любов, про перемогу доброго людського серця над злом. Сучасна постановка, робота акторів в «чорному кабінеті», і навіть містичні сцени не залишать нікого байдужим.

Ця казка, відома всім. У ній ви зустрінетеся з веселою, доброю дівчинкою - Червоною шапочкою і сірим Вовком, а ще зі сміливим і спритним Зайчиком, який, потрапив вже в знайому казку, несподівано змінив хід подій цієї всім відомої історії.

 На Венеціанському карнавалі з'являється бродячий театр, який своїми веселими і сатиричними уявленнями, висміює міську владу. На героя вуличних вистав, Джанні і його цибулеву ляльку Чиполліно починається справжнє полювання з боку знатного вельможі наближеного до герцога. Артистів бродячого театру кидають до в'язниці, але прекрасна танцівниця Маріанна, кохана Джанні, приходить на допомогу. Любов і свято карнавалу творить чудеса.

У виставі використано музику венеціанського карнавалу.

Дуже давно, в звичайному казковому лісі виросла Квітка, яка виконувала бажання. Кожен лісовий мешканець міг попросити у Квітки що-небудь. І ось одного разу сталася біда. Квітку бажання викрала зла чаклунка. Вона хотіла зачарувати всіх в лісі, щоб вони корилися тільки їй. Але в ліс потрапляє хоробра дівчинка Марія-Роза, яка за допомогою друзів і лісової Феї перемагає чаклунку і повертає Квітку жителям казкового лісу.

Всі ви чудово знаєте, як виглядає звичайне слоненятко. Великі вуха, товстенький пузик та довжелезний хобот. Цим хоботом він допомагає собі знайти їжу, прийняти ванну або вдосталь напитися. Проте слони не завжди мали такий корисний для себе ніс. Так, так! Колись він був маленьким, звичайним носиком. Але завдяки історії, яка трапилася з одним самим звичайним слоненятком, тепер ми можемо говорити, що хобот просто необхідний усім слонам! А хто подарував такого носика, ви дізнаєтесь у нашій виставі!

Яскрава, весела, кумедна вистава про хитрий урок від їжачка та їжачихи для Зайчика, який негарно поводився з лісовими мешканцями, вихваляючи себе й власні можливості.

Чи вдасться слабшим, однак кмітливішим їжачкам провчити занадто хвалькуватого Зайця та скуштувати призовий пиріг?

Старовинна казка, яка народилася багато століть назад, і з тих пір все живе і живе, і кожен розповідає її на свій лад. І досі, ця ніжна, чарівна історія продовжує радувати і дивувати великих і маленьких, адже в ній є і втілення доброти, і здійснення мрії, і віра в чудеса, і справедливість - всі ті, безцінні якості, які будуть жити вічно, і тому «Попелюшка» - це вистава для всієї родини.

«Микита Кожум’яка» - це твір про народного героя та уславлення перемог українського народу в боротьбі із загарбниками. Той, хто в біді кидає свій народ, стає його ворогом.

Людина не може існувати без нації. Захищати свій народ, свою країну – покликання кожного громадянина. Микита Кожум’яка – гідний тому приклад, бо у скрутні часи захистив власну країну, не дозволив її скривдити.

Наша вистава про благородство та хоробрість. Ці якості ми маємо виховувати у кожному з нас.

У казці «Русалонька»,  всесвітньо відомий письменник Ганс Христиан Андерсен, зачіпає одне з найважливіших для людини питань – про любов та самопожертву, про здатність щадити почуття дорогих для тебе людей. Ніжна і прозора, як пелюстка троянди  Русалонька, стала улюбленою героїнею дітей у всьому світі. У виставі нашого театру ви побачите видовищну феєрію на тему цієї казки, з чудовою музикою, світловими ефектами та надзвичайно красивими ляльками.

Кому не відома казка про неймовірні пригоди Аладдіна, що відбулися з ним, коли в його руки потрапляє чарівна лампа з заточеним в ній Джином?

Однак наша історія в першу чергу розповість про любов, яка може подолати навіть наймогутніше чаклунство!

 На Вас чекає справжня східна казка, з неймовірними пригодами, перетвореннями, чудесами та танцями! 

Це філософська казка для дітей, які вже вважають себе дорослими, та для дорослих, які ще не забули дитинство. Театр розповідає цю історію не від особи автора, а так як вона би відбувалась за розповіддю самого принца.

   Самотність у всесвіті  та жертвопринесення заради безмежного кохання – це головна думка, яку ми намагалися донести до глядача.

Вистава «Маленький принц» - дипломант міжнародних театральних фестивалів «Золотий Телесик» м. Львів; «Обереги» м. Івано-Франківськ; «Мельпомена Таврії» м. Херсон. 

© 2020 Херсонский Академічний обласний театр ляльок.
Designed By Glory